SEO optimalizácia je dôležitou súčasťou marketingových stratégií mnohých spoločností. Zahŕňa množstvo krokov k zvýšeniu návštevnosti vašej webovej lokality. SEO servis prináša množstvo výhod pre váš biznis a je jednou z metód online marketingu. Jeho účinnosť je zaručená keďže priamo ovplyvňuje aj vyhľadávače používané zákazníkmi každodenne. Zamerajme sa teda najprv na základné pojmy. SEO alebo search engine optimization je optimalizácia pre vyhľadávače.

Ide o systém mechanizmov, ktoré zaručia, že vaša stránka sa bude vyskytovať na popredných priečkach pri vyhľadávaní určitých kľúčových slov. SEO zahŕňa napríklad analýzu kľúčových slov, či napríklad web design. Dôležité je tiež zapracovať na marketingovej stratégií aby SEO mohlo byť plnohodnotne využité. V súčasnosti už existuje množstvo SEO agentúr, ktoré vám zaručia omnoho viac ako len skvelú SEO optimalizáciu.

Okrem iných marketingových stratégií je dôležité zameriavať sa aj na vlastnú doménu ako celok. Je dôležité aby váš web bol esteticky, funkčne ale aj obsahovo plnohodnotný. Práve preto je dôležité investovať do chodu internetového portálu množstvo času. Pri tom vám tiež môže pomôcť zaplatenie SEO služieb, ktoré sa zameriavajú na váš web zo všetkých hľadísk a zaručujú jeho atraktívnosť rovnako pre vyhľadávač ako aj pre potenciálnych zákazníkov.

seo

Čo je to SSL certifikát?

SSL certifikát pochádza z anglického názvu Secure Sockets Layer protokol. Ide o protokol alebo certifikát, ktorý zabezpečuje šifrovaný prenos dát medzi vašim počítačom a konkrétnou webstránkou, či serverom. Pripojenie zabezpečené SSL certifikátom je chráni všetky prenášané dáta. Využíva sa najmä pri platbách či online komunikácií, kvôli ochrane vašich osobných údajov.

Avšak okrem bezpečnosti má SSL certifikát aj mnohé ďalšie výhody. Veľmi dôležitú výhodu má tento certifikát aj v ohľade na optimalizáciu pre vyhľadávače. Okrem toho, že zákazníci uprednostňujú stránky, ktoré poskytujú ochranu ich osobných údajov, môžete tiež zabrániť aj základným typom kybernetických útokov.

V rámci väčšiny vyhľadávačov webové lokality, ktoré majú SSL protokol označované zelenou URL adresou a ikonou zámku. Tieto označenia vzbudzujú väčšiu dôveryhodnosť a môžu spôsobiť aj to, že zákazník uprednostní takto zabezpečenú webovú lokalitu pred inou. Na internete je totiž dôležité byť opatrný a dávať pozor na ochranu zdieľaných informácií.

Aký je rozdiel medzi HTTP alebo HTTPS? V poslednej dobe ste si možno všimli, že je stále viac a viac webových stránok, ktorých URL adresa je trochu iná. Už sa nezobrazuje obvykle http://www.domena.sk ale objaví sa v nej aj písmeno s,  https://www.domena. Okrem samotnej adresy URL sa v prehliadači zobrazila buď „bezpečnostný“ zámok alebo „názov spoločnosti, zabezpečené“.

Nový doplnok sa nazýva certifikát SSL. O jeho vlastnostiach, špecifikáciách a pozitívach pre váš biznis sme už hovorili. Čo však potrebujete vedieť, je to, že zakúpením a inštaláciou SSL certifikátu povolíte bezpečnejšie prepojenie medzi prehliadačom, ktorý používajú vaši používatelia/návštevníci a vaše servery.

Odporúča sa predovšetkým pre online obchody, ktoré používajú akékoľvek platobné prostriedky na stránkach. Údaje zhromaždené používateľmi prostredníctvom súborov cookie a kontaktných formulárov sú teraz „kódované“ a oveľa zložitejšie a bezpečnejšie ako predtým. Práve preto zákazníci omnoho viac využívajú nákup prostredníctvom internetu.

Prečo by ste mali SSL certifikát používať?

Spoločnosť Google chce svojim používateľom zobrazovať najrelevantnejšie informácie. Bezpečnosť (legitímnosť) je teda pre webové stránky zobrazené na prvých stránkach výsledkov dôležitá. Google starostlivo prehľadáva obsahy jednotlivých portálov a porovnáva relevantnosť informácií. Práve preto vám pri hľadaní konkrétnych kľúčových slov vždy poskytne najhodnovernejšie informácie.

vyhľadávač

Google teda v žiadnom prípade nechce, aby používatelia chodili na stránky, ktoré sú cieľmi narušenia bezpečnosti resp. sú nezabezpečené. Práve preto stránky s certifikátom SSL majú vyššie postavenie v rámci vyhľadávaní Google. A aj preto so SEO optimalizáciu predstavuje SSL certifikát základ na získanie popredných priečok pri vyhľadávaní Google.

Tým pádom pokiaľ vaša stránka nebude zabezpečená, Google ju automaticky vo vyhľadávaní posunie na nižšie priečky. Práve preto môže byť vaša investícia do SEO, PR a iných marketingových stratégií úplne zbytočná pokiaľ sa nezaujímate o bezpečnosť vášho internetového portálu ako celku.

Dnes je veľmi dôležité upraviť meta popisy (textový obsah, ktorý používateľ číta pred kliknutím na váš odkaz), čo by malo presvedčiť používateľa, či klikne na váš alebo susedný hit. Ak váš prenosný počítač nie je bezpečnostne v poriadku, som si istá, že počet kliknutí bude drasticky klesať. Každý uprednostní bezpečnosť pred možnými problémami a vy tak stratíte množstvo investovaného času a peňazí.

SEO výhody SSL certifikátu

Podľa štúdií uskutočnených na viac ako milióne kľúčových slov na mnohých rôznych trhoch je viac ako 50% stránok s nainštalovanými certifikátmi SSL v súčasnosti na prvých stránkach Google. Tento trend sa každým dňom zvyšuje. Práve preto by ste mali pouvažovať nad tým, aké všetky výhody plynú z tohto bezpečnostného certifikátu.

SSL certifikát je dostupný vo forme niekoľkých typov, ale základný je pre slovenských poskytovateľov možný už od 20 € (za rok). Vďaka tomu môžete naozaj výhodne získať vyššiu návštevnosť a oveľa viac potenciálnych zákazníkov. SSL certifikát spôsobuje ešte väčšiu atraktívnosť pre vyhľadávače, rovnako ako aj pre zákazníkov.

google

Rozdiel pri HTTPS pocítite aj v presnejšom prehľade zdrojov smerujúcich na váš web v Google Analytics. Taktiež máte možnosť spustiť produktové kampane prostredníctvom Google AdWords. V súlade s bezpečnostnými pokynmi HTTPS sú aj aj všetky Google produkty a platobné systémy.

Poskytovateľ, ktorý upraví váš certifikát SSL, môže (zvyčajne aj zadarmo) zabezpečiť vhodné presmerovania, ktoré presmerujú akúkoľvek návštevnosť alebo odkazy, ktoré sa vrátia na vašu starú stránku na nový web. V očiach spoločnosti Google to bude trochu turbulentné a vaše pozície sa môžu posunúť o niekoľko miest, ale v dohľadnej budúcnosti (v závislosti od konkurencie 2 až 4 týždne) sa vrátia na svoje pôvodné pozície, ešte vyššie.

Som si istá, že máte priateľov, známych, kolegov alebo obchodných partnerov, ktorí majú svoje vlastné webové stránky a bolo by pre nich dobré, aby regulovali bezpečnosť svojich webových stránok. Zdieľajte tieto znalosti s nimi kliknutím na ľubovoľnú sociálnu sieť, v ktorej sa nachádzajú.

Ak sa vám páči vyššie uvedená položka a chceli by ste dostávať upozornenie na nové príspevky, pozývam vás, aby ste sa „páčili“ našej stránke na Facebooku. Pri akýchkoľvek otázkach vás pozývam, aby ste ich predložili nižšie uvedeným pripomienkam.


Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *